Nāve caur Powerpoint

Nāve caur Powerpoint

Jau sengrieķu gudrie atklāja, ka “nav nozīmes tam, ko pateici, nozīme ir tam, ko otrs saprata”. Kā darīt ziņu otram saprotamu?

Sastopoties ar plašākām auditorijām, mūsdienās runātāji izmanto palīglīdzekļus – izdales materiālus, tāfeles un arī…   …jā, prezentāciju slaidus. Tiesa, ne vienmēr prezentācija dara ziņu saprotamāku – neuzskatāmi slaidi auditorijām var būt patiess izturības pārbaudījums.

Mūžsenais jautājums: Vainīgs ir rīks vai tā lietotājs? Mēs taču neaizliegsim auto, jo tie rada avārijas vai neatteiksimies no dakšiņām vien tamdēļ, ka ar šo ieroci divi dūrieni rada astoņus caurumus…

Bet nejēdzīga slaidu izmantošana ziņai var nodarīt tiešām lielu postu. Komiķis Don McMillan to sauc par “Nāvi caur Powerpoint“.

Tik vienkārši, uzskatāmi un saprotami… … kamēr tas notiek ar kādu citu!…

 • Kādas prezentāciju un prezentēšanas kļūdas ir visbiežāk nācies novērot?
 • Kas ir izaicinājumi, par kuriem auditorijas priekšā domā Tu?

Karlis

Website:

11 comments

Janis

youtube video ļoti labs!! Patika. Dažus angļu vārdus nezināju. Piemēram, urīna nesaturēšana – loss of bladder control. Skatījos vairākas reizes.

  Karlis

  Nu jā, Jāni… Vienā un tajā pašā materiālā katrs atrod kaut ko priekš sevis tuvāku!… 😀

  Starp citu, Tevis pieminēto terminu es nezināju vēl pēc video ievietošanas! Paldies par konsultāciju! 🙂

Dāvids

Ļoti daudzsološs video! Protams, diezgan liels pārspīlējums, bet citreiz labāk šādi pasniegt, jo citiem dažreiz, tā sākot, neaizies, ja maigi tiks ieteikts!

Man radās atbilde uz jautājumu par kļūdām, tieši atrašanās vieta prezentējot, jeb uzstājoties ar palīglīdzekli – powerpoint! Esmu klausījies semināru, kur prezentācija bija sagatavota augstā līmenī, bet pats tās prezentētājs, īsti nevarēja atrast savu optimālo atrašanās vietu. Pieļauju, viņš laika trūkuma dēļ nebija iepazinies ar telpas izkārtojumu un pie sevis iztēlojies, kur īsti atrasties, lai klausītāji labāk uztvertu!

  Karlis

  Semināra vai prezentācijas laikā atrašanās vieta auditorijā ir pat ļoti svarīga!

  Kad es kārtojos uz semināriem, parasti optimāls ekrāna / projektora / galdu / krēslu un arī paša izvietojums vai pārvietošanās telpā, vismaz pēc manām izjūtām, ir +- 15 cm diapazonā.

  KI

  Es neteiktu, ka video pārspīlē situāciju. Drīzāk tas parāda nelielu daļiņu no reālās situācijas. Ikdienā ir redzētas daudzkārt briesmīgākas prezentācijas. Dažas no tām ir bijušas manējās:)

  Pareizu atrašanās vietu var izvēlēties, ja telpa ir pietiekami liela un ja mēbeles ir iespējams pārbīdīt. Mana skarbākā situācija- prezentēt stāvot uz galda.

   Karlis

   Respect par spēju pasmaidīt pašam par sevi!

   Pareiza izvietojuma atrašanai kāda telpas platības rezerve tiešām ir ļoti svarīga! Tieši tamdēļ prezentācijas noturēt vēlams ir telpās, kur šāda vietas rezerve ir!

   Viena no manām ekstremālākajām prezentācijām – prezentācija vienam cilvēkam, kura tika noturēta augstskolas auditorijas pasniedzēju mantu/karšu/uzskates līdzekļu kabūzī. Telpas platība aptuveni 2 kvadrātmetri, datoru nācās turēt rokās, pašam atrasties aptuveni pusmetru no “auditorijas” (viena cilvēka apjomā). Vēl viena būtiska nianse – “auditorija” bija trakoti šarmanta un es reāli mulsu…

   It kā jau tajā manā situācijā nebija nekā ekstremāla. Bet man pārdzīvojums bija varens! 😀

   Prezentēt stāvot uz galda? Kā tas ir iespējams? Varētu pastāstīt kādu nieku vairāk detaļu?

Tweets that mention Nāve caur Powerpoint | Kārlis Apkalns -- Topsy.com

[…] This post was mentioned on Twitter by Karlis Apkalns, Kārlis Apkalns. Kārlis Apkalns said: Kas ir "Nāve caur Powerpoint"? http://bit.ly/a1VJcc […]

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *