Rati priekšā zirgam
Vispasaules tīmeklī ar personības izaugsmes tēmām saistīti materiāli arvien biežāk aicina būt mērķtiecīgiem – “izvirzīt, cik vēlaties pelnīt”, “uzdrīkstēties gribēt vairāk”, “ar domu spēku piesaistīt labklājību” utt.. Pēdējā laikā šādi uzsaukumi kļuvuši gandrīz vai dominējoši. Kas šajā mulsina? Man šķita, ka cilvēkam vispirms kādā jomā ir jābūt labam un tad nāks arī atalgojums. Vai tiešām šī mana atziņa būtu novecojusi?
Tirgus neizvēlas tos, kuri “grib nopelnīt lielāku naudu”, vai tos, kuri “ar domu spēku izraksta lielākus rēķinus”. Labklājība nāk, ja tirgus izvēlas mūsu pakalpojumus. Vai centieni nopelnīt vairāk naudas cilvēku padara par labāku speciālistu?
- Vai Rodžeram Federeram bumbiņu labāk trāpīt palīdzēs balvu fonda apmērs?
- Vai Stīva Džobsa galvā kārtējo revolucionāro produktu atnesīs pārdošanas līknes?
- Vai Raimonda Paula galvā kārtējo ziņģi radīs vīzija par honorāra lielumu?
- Vai garšīgāka taps tā Mārtiņa Rītiņa karbonāde, kas būs par latu dārgāka?
Ja zirgs būs ratiem priekšā, arī vezums kustēsies pareizā virzienā. Citiem vārdiem – ja kādā ziņā būsim vislabākie, nāks arī atalgojums un labklājība! Tad kamdēļ, pirms skaidrības par jomām, kurās vēlamies būt labi, tā saucamā motivācijas literatūra kūda koncentrēties uz finansiāliem atskaites punktiem?
Šeit ir špikerītis, kā atrast jomas, kurās būtu aizraujoši būt labam.
- Cik svarīgi finansiālie mērķi ir Tavas kompānijas ikdienā?
- Kā savus mērķus izvirzi Tu?
Sāc ar “Kāpēc?”! | Kārlis Apkalns
[…] runājām par efektīviem skaidrojumiem, jēgpilniem mērķiem, vai labklājība motivē panākumiem un jautājumiem, kuri palīdz atrast savas dzīves aicinājumu. Šīs domas attiecas uz personības […]