Rati priekšā zirgam

Rati priekšā zirgam

Vispasaules tīmeklī ar personības izaugsmes tēmām saistīti materiāli arvien biežāk aicina būt mērķtiecīgiem – “izvirzīt, cik vēlaties pelnīt”, “uzdrīkstēties gribēt vairāk”, “ar domu spēku piesaistīt labklājību” utt.. Pēdējā laikā šādi uzsaukumi kļuvuši gandrīz vai dominējoši. Kas šajā mulsina? Man šķita, ka cilvēkam vispirms kādā jomā ir jābūt labam un tad nāks arī atalgojums. Vai tiešām šī mana atziņa būtu novecojusi?

Tirgus neizvēlas tos, kuri “grib nopelnīt lielāku naudu”, vai tos, kuri “ar domu spēku izraksta lielākus rēķinus”. Labklājība nāk, ja tirgus izvēlas mūsu pakalpojumus. Vai centieni nopelnīt vairāk naudas cilvēku padara par labāku speciālistu?

 • Vai Rodžeram Federeram bumbiņu labāk trāpīt palīdzēs balvu fonda apmērs?
 • Vai Stīva Džobsa galvā kārtējo revolucionāro produktu atnesīs pārdošanas līknes?
 • Vai Raimonda Paula galvā kārtējo ziņģi radīs vīzija par honorāra lielumu?
 • Vai garšīgāka taps tā Mārtiņa Rītiņa karbonāde, kas būs par latu dārgāka?

Ja zirgs būs ratiem priekšā, arī vezums kustēsies pareizā virzienā. Citiem vārdiem – ja kādā ziņā būsim vislabākie, nāks arī atalgojums un labklājība!  Tad kamdēļ, pirms skaidrības par jomām, kurās vēlamies būt labi, tā saucamā motivācijas literatūra kūda koncentrēties uz finansiāliem atskaites punktiem?

Šeit ir špikerītis, kā atrast jomas, kurās būtu aizraujoši būt labam.

 • Cik svarīgi finansiālie mērķi ir Tavas kompānijas ikdienā?
 • Kā savus mērķus izvirzi Tu?

Karlis

Website:

10 comments

Sāc ar “Kāpēc?”! | Kārlis Apkalns

[…] runājām par efektīviem skaidrojumiem, jēgpilniem mērķiem, vai labklājība motivē panākumiem un jautājumiem, kuri palīdz atrast savas dzīves aicinājumu. Šīs domas attiecas uz personības […]

IF

Es teiktu, ka naudaszīmju paciņa daudziem ir labs stimuls censties būt labam, labākam un vislabākajam.

Tiesa, tai nevajadzētu būt vienīgajai vadugunij. Vēl tomēr ir tie citi spožie ideālistu mērķi kā ‘gribu būs visgudrākais’ un ‘world peace’.

  Karlis

  Ja godīgi es “ideālistu mērķiem” par “pasaules mainīšanu” vairāk, nekā naudas paciņu motivējošajai varai.

  Ja vienīgais motivātors ir nauda, tad ceļā uz “būt vislabākajam” vienmēr kaut kas nedaudz pietrūks. Nedaudz pietrūks. Bet pietrūks. Vienmēr!

Vigants

Idejas vārdā strādāt ir daudz vieglāk. Bet vienā brīdī savas spējas ir jāprot monetizēt. Ir pārāk daudz perfektu cilvēku, kas dara ideālas lietas, bet nav spējīgi samaksāt par siltumu.

Nepietiek ar to, ka esi labs kādā jomā… vajag vēl, lai citi maksātu tev par to, ka tu esi labs.

Domā Stīvs Džobs varētu radīt, ja viņam nebūtu pieejams dators, silts ofiss un sekretāre, kas parūpējas lai neviens netraucē? Domā, ka Raimonds Pauls radītu tik daudz darbus, ja nevarētu atļauties klavieres? Un par labu tenisistu vispār tāpat nevar nemaz kļūt – vajag ļoti daudz laika un iespēju spēlēt tenisa kortos… un to var tikai pietiekami situēti vecāki izmaksāt saviem bērniem!

Es tādēļ uzskatu, ka vajag mīlēt to, ko tu dari un mācēt ar to arī nopelnīt. Es teiktu – “Tu esi unikāls, bet iemācies pārdot sevi!” 🙂

  Karlis

  Piekrītu, ka “vienā mirklī ir jāprot arī monetizēt”. Tikai mana pārliecība – ja par monetizēšanu sāk domāt pārlieku ātri, tad ir nopietns risks par labu meistaru tā arī nekad nekļūt.

Students

Normāls bizness!!

Vienā svaru kausā stāsti par “grūtiem laikiem”un “krīzi”, otrā svaru kausā “pozitīvā domāšana”!!! Vispirms pārdod problēmu, tad piedāvā risinājumu. Apmācību kompānijām, mēdijiem, konsultantiem, kaučiem – darbs garantēts:) Kaut kā jau tā maizīte jānopelna arī viņiem.

Mans uzskats: “Naudai nevajag skriet pakaļ. Naudai ir jāiet pretīm.”

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *