#GatavsAtteikties

#GatavsAtteikties

Esmu dzirdējis, ka vismaz puse no cik necik jēdzīgajiem Latvijas juristiem strādājot uz Ventspili. Ir ticams, ka liela daļa no pārējiem strādā uz atlikušajiem #RīdzenesSarunas varoņiem.

Liela daļa no politiķiem, būvniekiem, medijiem un arī daudzu citu specialitātāšu pilsoņiem ir ēduši, ēd vai arī gribētu pamieloties pie 3A bļodiņām.

Skatoties soli tālāk…
Vieni no tām bļodiņām ir barojušies, citi būtu gaužām priecīgi tikt klāt… Un kas tad būs tie, kuri varēs tā pēkšņi ņemt un “stāvēt pretī” “slikto zēnu” nedarbiem?
Tad es padomāju par sevi un saviem projektiem… Kam esmu strādājis un no kādām bļodiņām ēdis… (Pilnīgi godīgi, 3A manu Klientu sarakstā ir ļoti minimāli un arī tad tikai netieši, varbūt es neesmu gana spēcīgs, lai “tiem plauktiem” tiktu klāt.)

Padomāju un uzdevu sev mierīgu jautājumu:
No kā es būtu #GatavsAtteikties, lai nebojātu savu karmu?

Bet godīga atbilde NAV: “klāt netieku tā vai tā, tāpēc tur visi ir slikti”… “Būtu man tāds gadījums, tad es nu gan būtu tas kristālskaidrais…”

Godīga atbilde IR: ja priekšā būtu Darījums, Projekts, Nauda, reāla iespēja nodarbināt savas komandas darbiniekus, uzbūvēt pieredzi un kapacitāti, nomaksāt kredītus un pabarot bērnus… No kā un vai tiešām es būtu #GatavsAtteikties, nepiedalīties, nepretendēt un nemaz nemēģināt, lai varētu dzīvot saskaņā ar vērtībām un sirdsapziņu?

Un šis ieraksts jau nav tikai par 3A vai citiem mazāk tīkamiem Klientiem. Tik pat labi jautājums par #GatavsAtteikties var būt par:

  • ne līdz galam ētiskām industrijām;
  • ne pilnībā izsmeļošu Klientu informēšanu;
  • ne līdz galam korektām biznesa praksēm;
  • ne pilnībā korektām Klientu segmentu izvēlēm;
  • ne pietiekami rūpīgu sadarbības partneru prakšu pārbaudi;
  • ne 100% korektu nodokļu maksāšanu un interpretēšanu vai
  • vēl veselu jūru ar dažādām situācijām.

No kā atteikties esi gatavs Tu?*
Visnopietnākā atbilde būtu – no kā jau iepriekš esi atteicies Tu?

* Šis ieraksts ir tapis iespaidojoties no uzņēmēja Māra Saukāna pret sevi skarbajām atklāsmēm #FestivālsLAMPA! Visu cieņu Mārim par sesijā “Uzņēmēju grēksūdze” pausto!

Karlis

Website:

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *