#PiedzivojumuStasti Nr.10 – Eksotiskas profesijas

#PiedzivojumuStasti Nr.10 – Eksotiskas profesijas

Piedzīvojumi mēdz būt dažādi. Ceļojums. Sasniegums. Notikums. Piedzīvojums var būt arī Nodarbošanās.

Zinātnes komercializētājs. Mājdzemdību vecmāte. Frizieru izlases treneris. Būs arī kāds pavisam noslēpumains Pārsteiguma Viesis!

Šīs un citas nodarbošanās garantē notikumiem un emocijām piesātinātu ikdienu. Nav viegli saprast – apskaust par to vai izteikt līdzjūtību. Tomēr par vienu varam būt droši – šiem retu un intriģējošu profesiju cilvēkiem ir bagātīga atziņu pieredze, kuru būtu interesanti un vērtīgi uzklausīt.

Sestdien, 19.augustā, pl.20.00 interneta tiešraide:

PROFESIONĀLA PIEREDZE KĀ PIEDZĪVOJUMS

No zinātniska atklājuma līdz ikdienā lietojamiem produktiem ir garš un ērķšķains ceļš. Tehnoloģijas ar lielāko potenciālu dažkārt “noslīkst”, bet šķietami vienkāršas idejas mēdz radīt ikdienā lietotus un daudziem noderīgus  produktus.

Pasniedzējs, treneris un uzņēmējs Davids Stebelis, vairāku jaunuzņēmumu dibinātājs un attīstītājs par savu nodarbošanos sauc “zinātnes atklājumu komercializāciju”. Viņš rūpējas lai jaunās tehnoloģijas ceļā pie Klientiem nenoklīst.

Jau vairākus gadus Latvijā atkal populārāka kļūst mājdzemdību prakse. Tradicionālās medicīnas piekritēji šo tendenci nereti kritizē, tomēr mājās dzemdējušās māmiņas apgalvo, ka pazīstamā vide palīdzot jaunajai dzīvībiņai pasaulē mierīgāk un dabiskāk.

Mājdzemdību prakses atgriešanās Latvijā diezin vai būtu virzījusies bez ieguldījuma, kuru veikusi #PiedzivojumuStasti stāstniece, vecmāte un ārste Dina Ceple.

Nākamais #PiedzivojumuStasti Viesis reiz, kādā Tokijas krodziņā savam sarunu biedram esot stāstījis, ko viņš ikdienā dara. Sarunas mērķis – pēc ikdienas darbībām ļaut partnerim uzminēt, kas ir viņa nodarbošanās. Vairāk nekā pusstundas laikā kolēģis esot iegājis azartā, tad sadusmojies, tad kritis gluži vai izmisumā, līdz beidzot ar “beidzamo mēģinājumu” esot tomēr uzminējis, ar ko sarunājas.

Mēs esam sastapuši šī aroda pārstāvjus, taču diezin vai kāds būs uzjautājis par šīs nodarbes motivācijām, izaicinājumiem un ieguvumiem. #PiedzivojumuStasti ietvaros Jums šāda iespēja būs!

Reti kuram ienāks prātā, ka pastāv tāda vienība kā frizieru izlase. Vēl mazāk cilvēku zinās, ka šādai izlasei ir arī treneris. Kā trenē frizierus? Kādus uzdevumus viņiem dod? Kā mēra viņu progresu? Par šiem un citiem, klausītājiem aktuāliem jautājumiem stāstīs Andris Kačanovskis, Latvijas frizieru izlases treneris.

No Dāvida, Andra, Dinas un Ulda izzināsim:

  • Kā līdz šai profesijai nonācāt?
  • Kas bija lielākais pārsteigums sākot strādāt?
  • Ko apkārtējie par šo darbu pārprot?
  • Šo amatu var “darīt” vai tas prasa “būt lomā 24/7″?
  • Kas šajā darbā ir grūtākais? Kas dod enerģiju turpināt?

Pasākuma tiešraidi internetā nodrošinās SipNet un Jānis Kravalis. Tiešsaistes links pasākuma dienā būs pieejams šajā mājas lapā.

Kā mums gājis iepriekš?

Eksporta #PiedzivojumuStasti Nr.9

Āfrikas #PiedzivojumuStasti Nr.8

Pasākuma mirkļbirka sociālajos medijos: #PiedzivojumuStasti

Kas ir #PiedzivojumuStasti?
#PiedzivojumuStasti ir privāta iniciatīva interesantiem cilvēkiem dalīties ar ārpus ikdienišķā esošām pieredzēm un atziņām, kuras šīs pieredzes nesušas.

Karlis

Website:

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *