#PiedzivojumuStasti Nr.11 – Biznesa Modeļi

#PiedzivojumuStasti Nr.11 – Biznesa Modeļi

Attieksme pret biznesu mūsu līdzpilsoņus apvieno dažādās grupās.

Ir tie, kuri Dara. Darītāji dalās sīkāk: Kapātāji ik dienas bezgalīgi cīnās, bet Uzvarētājiem uzsāktais beigu beigās arī izdodas.

Ir tie, kuri Vēro. Arī Vērotāji dalās: Bubinātāji apgalvo, ka godīgā ceļā pārticis kļūt nevarot, kamēr Analītiķi mēģina saprast, kas un kā jādara, lai sekmes tomēr atnāktu.

Dažiem Analītiķiem svarīgākā šķiet “ideja”, citi piesauc “laba produkta” nozīmīgumu, vēl citi apgalvo, ka panākumus varot gūt jebkur, ja vien pietiktu neatlaidības.

Tomēr pēdējā laikā arvien vairāk Analītiķu un Uzvarētāju atzīst, ka ar “ideju”, “produktu” vai “neatlaidību” var nepietikt. Vienlaikus, panākumi ir iespējami arī ar ikdienišķu risinājumu, ar pietiekamu, bet ne perfektu kvalitāti un procesā nepārpūloties. Citiem vārdiem – uzņēmējdarbību saprotošie arvien plašāk ierauga likumsakarības, kuras apliecina Biznesa Modeļa nozīmīgumu.

Kas ir Biznesa Modelis? No kā tas sastāv? Kādi elementi mēdz būt sekmju pamatā, bet kādi novest pie neveiksmes? Kādas var būt Biznesa Modeļu variācijas? Kam jāpievērš uzmanība, būvējot vai pārbūvējot savu biznesu?

Par šiem un citiem jautājumiem sestdien, 2.septembrī  plkst.20.00 interneta tiešraide: #PiedzivojumuStasti Nr.11 – Par Biznesa Modeļiem

#PiedzivojumuStasti Nr.11 stāstnieki:

Vladimirs Reskājs…

… caur Car Guru auto koplietošanas projektu mēģina Latvijā ieviest daudz kur pasaulē jau izmēģināto un sekmīgo sharing modeli.

Ko izglītot sabiedrību par jaunām pakalpojumu formām? Kā Klientus atradināt no vēlmes produktu, piemēram, auto iegūt savā īpašumā? Kādi ir atklājumi mēģinot jaunu biznesa modeli ieviest Latvijā?

Roberts Dlohi…

… un Peruza jau vairākas desmitgades ražo pārtikas pārstrādes iekārtas. Apguvuši eksporta tirgus, nostiprinājis izplatīšanas tīklu un guvis arī citiem noderīgas atziņas.

Kas nepieciešams sekmīgai dalībai ārvalstu tirgos? Kā meklēt perspektīvas biznesa nišas? Kā iespējams eksporta tirgos nostiprināt vai paplašināt piedāvājumu?

Kaspars Rāzna…

… ir totalizatora 11.lv līdzdibinātājs. Lai arī interneta vides biznesi daudziem šķiet “viegla un droša” nauda, totalizatoru darbībā esot ļoti daudzi riski.

Kas par sportu zina vairāk – Kreipāns vai 11.lv komanda? Kā ārējā vide ietekmē on-line biznesu? Kādi ir sistēmas manipulēšanas riski? Kā riskus novērst vai vadīt?

Ričards Fomrats…

… caur Playgineering sekmīgi komercializē Latvijā izveidotu video attēla digitālas analīzes tehnoloģiju, kura ļauj automatizēt sporta spēļu filmēšanu un statistikas ievākšanu par laukumos notiekošo.

Kā Biznesa Modelis palīdz plānot biznesa attīstību? Kā Biznesa modelim audzēt klāt nākamos atbalstošus modeļus? Kādi rīki varētu palīdzēt kompānijām izaugsmes soļos?

 

Kā #PiedzivojumuStasti gājis iepriekš: Profesiju #PiedzivojumuStasti Nr.10

No Vladimira, Māra, Kaspara un Ričarda izzināsim:

  • Kā nonācāt līdz šī brīža Biznesa Modelim?
  • Kas bija visnegaidītākais šķērslis?
  • Kas bija Jūsu biznesā negaidītākā veiksme?
  • Ja savu biznesu uzsāktu vēlreiz, ko šoreiz Jūs darītu savādāk?

Pasākuma mirkļbirka sociālajos medijos: #PiedzivojumuStasti

Kas ir #PiedzivojumuStasti?
#PiedzivojumuStasti ir privāta iniciatīva interesantiem cilvēkiem dalīties ar ārpus ikdienišķā esošām pieredzēm un atziņām, kuras šīs pieredzes nesušas.

Karlis

Website:

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *