#PiedzivojumuStasti Nr.12 – Nodarbošanās kā piedzīvojums

#PiedzivojumuStasti Nr.12 – Nodarbošanās kā piedzīvojums

Piedzīvojumi mēdz būt dažādi. Ceļojums. Sasniegums. Notikums. Piedzīvojums var būt arī Nodarbošanās.

Veģetārais ēst-gatavotājs. Mākslīgo dārgakmeņu izplatītājs. Chat-bota “mamma”. Sudraba mistiķis.

Šīs nodarbošanās nes ikdienu, kura, visdrīzāk, ar atšķirīga no mums pierastās, tāpēc šiem intriģējošu profesiju cilvēkiem ir pieredze, kuras būtu interesanti uzklausīt.

#PiedzivojumuStasti Nr.12:

NODARBOŠANĀS KĀ PIEDZĪVOJUMS

Stāstnieki:
www.vegus.lv vadītāja

Dita Lase

Aizsākot kā hobiju, tad kā algotu darbu, savu veģetārā uztura interesi Dita ir spējusi pārvērst par pilna laika nodarbošanos un personīgo biznesu.

Ēd visi. Ēst taisa arī gandrīz visi. Tomēr ne visi šīs šķietami ikdienišķās lietas spēj pārvērst personīgajā biznesā.

Kas nepieciešams, lai ēst-taisīšanu pārvērstu par pārdodamām zināšanām? Kāpēc citiem neizdodas? Kas vajadzīgs, lai izdotos?

Mākslīgo dārgakmeņu izplatītājs

Uldis Bergmanis

Uldis Bergmanis izplata laboratorijā audzētus briljantus. Nevienam nestāsta, ka “viņējie esot dabiski”, vien saka, ka laboratorijā audzētie daudzejādi esot labāki. Un cilvēki tos iekāro. Arī zinot to izcelsmi.

Kas veido dārgakmeņa vērtību? Kas veido laboratorijā audzēta dārgakmeņa vērtību? Ko šāds arods ikdienā prasa, bet ko dod pretī?

Chat-bota Anete “mamma”

Inese Zariņa

Šobrīd ir populāri runāt par “mākslīgo saprātu” (artificial inteligence vai AI), “mašīnmācīšanos” (machine learning vai ML). Medijos dzirkstī domugraudi: “Nākotnē cilvēki dalīsies divās grupās: tie, kuri vadīs “gudrās mašīnas” un tie, kuru darbu “gudrās mašīnas” padarīs nevajadzīgu.”

Pagaidām tas daudziem izklausās pēc abstraktas fantazēšanas par attālu nākotni. Tomēr Latvijā jau šobrīd ir cilvēki, kuru nodarbošanās ir – apmācīt un attīstīt robotu.

Ko nozīmē “mācīt robotu”? Kā tas atšķiras no “cilvēku mācīšanas”? Kādām jābūt iemaņām, lai ar to nodarbotos? Cik populārā šāda nodarbe varētu būt nākotnē?

Sudraba mistiķis

Oļegs Auzers

Visumā notiekošie cikli esot identiski tiem, kuri notiek uz zemes. Šos ciklus izprotot, Oļegs spēj darīt divas šķietami attālas un mistiskas lietas. Viena – viņš veido sudraba skulptūras, kuru lielums un tehniskais izpildījums esot “gandrīz pretrunā fizikas likumiem”. Otra izpausme – Oļegs “bez tabletēm un farmācijas” palīdz iekšēji sakārtot sevi, tā risinot psiholoģiskas un medicīniskas problēmas.

Kas tie par visuma cikliem? Kāda saistība metālam ar cilvēka iekšējo līdzsvaru?

Pasākuma tiešraidi internetā nodrošināja JurmalaLIVE un Jānis Kravalis.

Kā #PiedzivojumuStasti gājis iepriekš?

#PiedzivojumuStasti Nr.10 – Nodarbošanās kā piedzīvojums

Eksporta #PiedzivojumuStasti Nr.9

Āfrikas #PiedzivojumuStasti Nr.8

Pasākuma mirkļbirka sociālajos medijos: #PiedzivojumuStasti

Kas ir #PiedzivojumuStasti?

#PiedzivojumuStasti ir privāta iniciatīva interesantiem cilvēkiem dalīties ar ārpus ikdienišķā esošām pieredzēm un atziņām, kuras šīs pieredzes nesušas.

Karlis

Website:

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *