Vēlēšanu tests

Vēlēšanu tests

Tuvojas vēlēšanas. Dažas blices par savu mērķi vairāk vai mazāk atklāti sludina “veco blēžu iztrenkāšanu” vai arī “visa uzsperšanu gaisā”. Šādi saukļi, protams, ir šarmanti. Blīkšķis un tusiņš – tas ir vienmēr jautri!

Vienlaikus ceru, ka vēlētāji padomās arī vēl vienu soli uz priekšu!
Par ko ir stāsts?

Pēc sekmīga starta vēlēšanās, pēc iepriekšējo “iztrenkāšanas” vai “uzsperšanas gaisā”, mūsu visu labklājību noteiks pārstāvniecību ieguvušo sarakstu spēja “sekmīgi realizēt” jauniegūto varu.

“Sekmīgi realizēt” – tas nav par vienu, diviem vai četriem puslīdz cienīgiem ministru kandidātiem. “Sekmīgi realizēt” – tas ir par lojāliem un profesionāliem cilvēkiem tajos amatos, kuri nosaka politiskā spēka programmatisko mērķu sasniegšanu. Lai šo sasniegtu, politiskajai organizācijai vajadzētu, vienkāršoti rēķinot, ap 100 “savējos” profesionāļus uz vienu kontrolēto ministriju.

Galvaspilsētā diezgan plaši zināms ir noslēpums, ka caur dažām no esošajām koalīcijas partijām esot vieglāk un ātrāk tikt pie “siltajiem amatiem”. Kāpēc šajās partijās pie “siltajām vietām” var tikt ātrāk un vieglāk? Tāpēc, ka tajās ir niecīga vai arī neesoša iekšējā konkurence.

Pārfrāzēšu iepriekšējo rindkopu – kompetences piesaistīšana nav pašsaprotama; arī pēc 10 un vairāk gadus ilgas darbošanās, tai skaitā darbošanās varas pozīcijās, daudzām partijām joprojām nav izdevies piesaistīt pietiekamu skaitu profesionāļus, kuri spētu puslīdz cienīgi aizpildīt šo partiju pārraudzībā esošo valsts pārvaldes iestāžu organizācijas.

Kāpēc šis garais pastāsts?
Mūsu visu labklājību pēc vēlēšanām nenodrošinās trokšņaina un efektīga “iztrenkāšana” vai “uzsperšana gaisā”. Vladimirs Uļjanovs un kompānija līdz tam pārtikušo Krieviju līdz vispārīga bada stāvoklim spēja novest trīs gadu laikā. Spēja “iztrenkāt” un “uzspert gaisā” nebija boļševiku vājā puse!

Mūsu visu labklājību nesīs ievēlēto sarakstu spēja kvalitatīvi realizēt iegūto varu, bet šo spēju nodrošina politiskās organizācijas rīcībā esošie (vai arī neesošie) cilvēkresursi un pieejamā kompetence.

Cienījamais Vēlētāj!
Pirms met urnā vēlēšanu biļetenu, savu izvēli pārbaudi ar jautājumu: vai manis izvēlētais saraksts parāda pazīmes spējai valsts varu ne vien “iegūt”, bet mūsu visu interesēs arī “sekmīgi realizēt”? Vai manis izvēlētais saraksts spēs īsā laikā konsolidēt ap 100 ierēdņu un augsta līmeņa vadītāja darbam gatavus profesionāļus uz vienu pārraugāmo ministriju?

Ja atbilde ir pozitīva, apsveicu – Tu esi izdarījis pareizo izvēli!

Karlis

Website:

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *